Завдання 6: Музикуємо з користю!

Вітання!

Перед тим, як розповісти, яку розвагу вигадали ми для вас на ці вихідні, хочемо похвалити вас за прекрасні книги, відео-поезії та описи близьких вам місць. Дякуємо, що збагатили нас, бо наша команда повичитувала купу таких словечок, яких сама не знала, і побачила обкладинки українськомовних видань, про які не чула. Отож, позаду вже 5 завдань “Мовомарафону”, а попереду ще три, і ви просто справжній козарлюга/ справжня козачка, якщо плануєте пройти їх усі до кінця 🙂

Зустрічі

Зустрічей планується багацько! Вже пройшли дві зустрічі в Києві та одна в Запоріжжі.

У Львові – 13 вересня о 19:00 у барі “Безлад” (вул. Вірменська, 27).

У Кременчуці – 13 вересня. Місце зустрічі уточнюється. Слідкуйте за нашими сторінками у соціальних мережах.

У Полтаві – 15 вересня о 13.00 в Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка (м. Полтава, вул. Остроградського, 2).

У Херсоні – 15 вересня о 15:00 у читальному залі 1 корпусу Херсонського національного технічного університету (за адресою м. Херсон, Бериславське шосе, 24)

Завдання

Сьогоднішнє завдання, як і передпопереднє, матиме дві складові, або ж – якщо хочете, буде, як пташечка, двокрилим 🙂mailru

 

Отож, перше завдання для всіх мовомарафонців:

якщо ви маєте електронну пошту на mail.ru (або ж yandex.ru, inbox.ru чи щось інше на .ru), то неодмінно створіть собі скриньку на gmail.com і відправте посилання про виконане завдання на мовомарафонську пошту вже з вашої нової поштової скриньки.

А також Ввімкніть українську мову як основну мову у ваших соціальньних  мережах, смартфоні, планшеті тощо.

Ви спитаєте, чому це важливо і як це стосується мови? Мати скриньку на домені .ru означає підтримувати російський інтернет-бізнес, допомагати заробляти йому на рекламі, гроші від якої конвертуватимуться у агресію та пропаганду проти України. Окрім того, скринька на .ru є в першу чергу небезпекою для  вас і вашої персональної  інформації, оскільки вона є ненайдійною: відомо багато випадків, коли скриньку з цим доменом ламали заради витягу даних.
Переведення ж на українську мову ваших ґаджетів посилить присутність української мови у вашому просторі й середовищі, а відтак – зменшить вам перешкод на шляху до українськомовності.

ukr3

А тепер друга частина шостого завдання. Вже приємніша 🙂

Оточіть себе на вечір неділі якісною українською музикою – сучасних українськомовних композицій на просторах інтернету просто як зірок у нічному небі чи як камінців у Чорному морі. Знайдіть п’ять українськомовних пісень сучасних українських гуртів, яких ви раніше не слухали. Напишіть у соцільних мережах перелік і ваші враження з хештегом #мовомарафон. Не забудьте надіслати посилання на Ваш допис нам на поштуmovomarafon.in.ua@gmail.com.

А ось і наш невеличикий лайфхак до завдання – список ресурсів українськомовної музики:

Канали на ютубі з україномовною музикою

А також можна шукати підбірки музики українською на ютубі: один, дватри і чотири.

Наступного листа чекайте від нас у вівторок-середу. Він буде дещо скандальним і контровеосійним, але від того не менш цікавим. Міцно обіймаємо! Файної вам музичної неділі 🙂

unnamed