Про проект

Шановне панство та пані, камрати, хлопчаки та дівулі! Хоча гаряче серпневе повітря неймовірно переконливо припрошує кожного прилаштуватися на березі пляжу в обіймах із сонечком та насолодитися останніми тижнями літа, цей місяць красний для нас ще одним особливим святом – 25-тою річницею Незалежності України!

 

Тож ми вирішили, услід за порадами мудрого кота Інжира (У незалежній  країні – не залежуйся!), розштурхати громаду України і дати змогу багатьом розширити межі своєї власної Незалежності, перейшовши на спілкування українською мовою. Або ж – дізнатися про українську якомога більше і, хтозна, може покохати її усім своїм гарячим серпневим серцем!

 

Тож розминайте язики, щелепи та свої лінгвістичні звилини і нумо ставати до марафону української мови довжиною у 25 днів! Такий собі тест на витримку для одного й експеримент для багатьох!

 

Як вийти на старт?

 

Зареєструватись (анкета на головній сторінці) та обрати одну з двох бігових доріжок.

Перша доріжка — для справжніх сміливців і шибайголів – мовомарафон: повне занурення в українську мову на три з гаком тижні, тобто тимчасова відмова у вживанні російської у всіх сферах життя. Таке вже проходили активісти першого Мовомарафону, що відбувся у лютому цього року в Харкові, і тепер дуже хочуть вам про це розказати!

Якщо ти трішечки сором`язливий і звикаєш до всього поступово, тоді друга доріжка саме для тебе — це лагідний мовомарафон. У ньому ти отримуватимеш цікаві завдання, які допоможуть тобі поступово опанувати на ліпшому рівні українську, не шокуючи оточуючих різкими змінами.

Ми підготували цілий стос порад та корисної інформації для всіх мовомарафонців: що робити, щоб полегшити перехід на українську в щоденному спілкуванні, як зберегти мовну стійкість в середовищі, а також – як поліпшити мовлення, позбутись росіянізмів та збагатити словниковий запас. Ти дізнаєшся такі тонкощі рідної мови, які здивують навіть твою улюблену вчительку української 😉

Також будуть різноманітні офлайн-завдання та заходи, де марафонці зануряться в спілкування українською з головою!

Організатори надсилатимуть зареєстрованим учасникам листи із задачами та порадами кожні 2–3 дні.  Виконані завдання публікуй під хештеґом #мовомарафон. Ділись враженнями від участі в мовомарафоні з друзями!

Атенсьйон! Завдання є обов’язковими для всіх, і якщо ти будеш виконувати їх постійно і навіть краще за інших, організатори потішать тебе подарунками від партнерів нашого проекту! Тобто найзавтятіших ми нагородимо, а тих, хто шахраюватиме — спіймаємо за дупу! 🙂

Додавай наш хештег до постів з гордощами й фіаско, думками, звітами з виконаних завдань,  ділись враженнями та питайся про наболіле в інших мовомарафонців!

…і головне питання:

Чи добіжиш ти разом з тисячами українців до кінця мовомарафону?